درباره ما

در سال 1282 حاج شکرا.. آب حیات در شهر یزد چشم به جهان گشود. در سال 1298 به فراخور زمان از همان نوجوانی در کارگاهی سنتی در زمینه کنجد و فرآروده های کنجدی شروع به فعالیت کرد و پس از چندی کارگاهی کوچک و مستقل را در محله چهارسوق شهر یزد بنیاد نهاد و به رسم سنت قدیم، پسران خود را به تدریج وارد کارگاه خود کرد تا به مرور این حرفه را به نسل بعدش منتقل نماید. حدود نیم قرن گذشت که پدر به رحمت خدا پیوست و پسران که اکنون آموزش دیده پدر بودند عنان کار را به دست گرفته و این حرفه را ادامه دادند. در این میان حاج حسین که در آن زمان دهه چهارم زندگی خود را آغاز کرده بود پس از مدتی به جدا شدن از برادران، با تاسیس کارگاهی کار را جدی تر از بقیه برادران به پیش می برد. حاج حسین به همانند پدر خود به مرور پسران خود مجید و محسن را به این حرفه وارد می کند. در سال 1363 و در میانه جنگ تحمیلی ایران و عراق محسن به فیض شهادت نائل آمد و حاج حسین کارگاه را به کمک تنها پسرش، مجید به پیش می برد. به صورت خیلی ناگهانی در سال 1376 حاج حسین آب حیات در سن 59 سالگی دار فانی را وداع گفت و پسرش مجید آب حیات کار را بدست گرفت. بدین گونه شد که این حلقه بین سه نسل خاندان آب حیات با پیوستگی در این صنعت به فعالیت خود ادامه داد. امروزه آن کارگاه کوچک سال 1298 به عنوان شرکتی معظم با نام شرکت صنایع غذایی آب حیات گستر یزد صد سالگی خود را پشت سر گذاشت و با نگاهی وسیع به آینده در صدد دستیابی به افق های پیش روست.

این شرکت در سبد تولیدات خود برای مجموعا 40 محصول پروانه بهداشت ساخت و پروانه استاندارد به ترتیب از سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد را دارا می باشد که می توان از انواع کنجد ( مشکی – قهوه ای – سفید )، ارده، ارده های طعم دار، حلوا ارده سنتی، حلواشکری، انواع روغن کنجد (بکر- تصفیه – ارده )، عرقیجات در عصاره های متفاوت، انواع شیره ها و بار فشرده کنجدی با نام ثبت شده Fucapit نام برد که این محصولات روزانه در ابعاد و بسته بندی های متفاوت در شبکه پخش سراسری به اقصی نقاط ایران عزیز ارسال می گردد.
شرکت آب حیات گستر یزد همچنین موفق به دریافت تندیس واحد برتر سازمان غذا و دارو در سال های 1396، 1398 و 1399 شده است که خود تایید کننده کیفیت و سلامت محصولات از مراجع قانونی متولی سلامت کشور می باشد.
100 سال را به پشتوانه دانش و تجربه در زمینه کنجد و فرآورده های کنجدی با افتخار و سربلندی به پیش رفته ایم، همچنین با استعانت از خداوند متعال و با پشتوانه همکاری و همفکری شما عزیزان با قدرت به پیش خواهیم رفت، امید است افق های پیش رویمان را با موفیقت پشت سر بگذاریم.