درباره مجموعه فروارده های کنجدی آب حیات

مردم استان یزد بر اساس فطرت پاک و طبیعت بلندی که نسبت به بدست آوردن رزق حلال و حفظ آبرو  و کرامت انسانی خود دارند همواره کوشیده اند با جد و جهد از راه کسب و کار به انواع مختلف برای خود و جامعه ای که در آن زندگی می کنند مفید و موثر باشند.
امروزه فراورده های کنجدی نظیر کنجد، ارده ، حلوا ارده ، روغن و … جایگاه ویژه ای در بین سبد کالای مصرفی مردم پیدا کرده است که این اتفاق را می توان نتیجه فعالیت خوب صنایع کنجدی استان به ویژه خاندان آب حیات دانست که توانسته در صنعت فراورده های کنجدی در استان، کشور و جهان اعتبار و شهرت خوبی نائل آید.

حاج شکرالله حلوایی مقلب به آب حیات یکی از مفاخر یزد است که توانست با پشتکار و کوشش خود به هدف اصلی خود که همان موفقیت در کسب و کار و خدمت به مردم در شغل خود بود نائل آید، با تلاش،مدیریت و پشتکار،به عنوان یکی از حلواسازان تاریخ ایران و همچنین مفاخر و مشاهیر یزد در تاریخ یزد جاوادان شود.

اکنون؛ فراورده های کنجدی آب حیات

اکنون حلوایی حاج حسین آب حیات به عنوان نسل سوم از حاج شکرالله آب حیات، توانسته در زمینه تولید و فراوری محصولات کنجدی به نام و اعتبار و شهرت جهانی نائل آید. در حقیقت فراورده های کنجدی یزد دارای شهرت و نیک نامی مثال زدنی است و به عنوان سوغات خوشمزه و بی نظیر یزد، ره توشه مسافرین از سراسر دنیاست.

در فراورده های کنجدی آب حیات 60 نفر پرسنل به صورت مستقیم و 200 نفر به صورت غیرمستقیم مشغول فعالیت هستند.
این مجموعه برای 21 محصول از سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد، پروانه بهداشت ساخت و پروانه استاندارد دارد که شامل انواع کنجد(مشکی، قهوه ای، سفید) انواع روغن کنجد(بکر ، تصفیه، ارده) ارده، ارده های طعم دار ، شکلاتی ، فندقی…) میکس ارده ، با شیره ها (شیره شکر، خرما، انگور …. ) حلوا ارده ، بار فشرده کنجدی ( معجون کنجدی) با رند سِم سِم می باشد.

 

افتخارات و تقدیر ها:

ریاست اتحادیه صنف حلواساز و عصار استان یزد

واحد قابل تقدیر از طرف معاونت غذا و دارو استان یزد در سال 1396

سابقه همکاری با نهاد های دولتی و خصوصی در کشور

محصولات آب حیات

انواع فراورده های کنجدی این مجموعه شامل حلوا ارده ، انواع ارده(ساده ، کاکائویی و کرم کنجد)، میکس ارده و شیره، روغن کنجد،روغن ارده، روغن زیتون بکر، روغن های فرابکر با خاصیت درمانی، کنجد سفید، کنجد سیاه و کنجد قرمز می باشد.

در مجموعه فراورده های کنجدی حاج حسین آب حیات، روغن به روش کلدپرس یا روغن کشی سرد تولید می شود. در تمام مراحل تولید هیچ گونه مواد افزودنی و شیمیایی به کار نمی رود و روغن به دست آمده صددرصد طبیعی و بدون هیچ گونه افزودنی است، بدین گونه تمام خواص بی نظیر روغن کنجد حفظ می شود.

کنجد مورد استفاده در تولید روغن کنجد بکر بی بو فراورده های کنجدی حاج حسین آب حیات مانند دیگر مواد اولیه،از بهترین و مرغوب ترین کنجد های روغن کشی استفاده می شود که در نهایت روغن های تولید شده در مزه، بو و همچنین خواص طبی از برتری ویژه ای نسبت به دیگر محصولات مشابه بازار دارد.

روغن کنجد بکر با بو مجتمع حلوایی و فراورده های کنجدی حاج حسین آب حیات  سالهاست  میهمان سفره یزدی ها،ایرانیان و برخی کشورهای دنیاست، فراورده های کنجدی با توجه به اصالت و قدمت برند آن بهترین در نوع خود در سطح کشور است.